Pilna wiadomość dla mieszkańców Boru!

Mieszkańcy rejonu osiedla Bór mogą już składać wnioski o podłączenie się do sieci oraz ubiegać się o dotację! Należy pamiętać, że aby ubiegać się o dotację trzeba najpierw otrzymać warunki techniczne podłączenia do sieci wydane przez Sosnowieckie Wodociągi.

O tym jak wygląda procedura piszemy krok po kroku poniżej.


 

Czytaj więcej: Pilna wiadomość dla mieszkańców Boru!

Sosnowieckie Wodociągi wsparły Fundację Rób Dobro

W niedzielę 30 czerwca odbył się III Wielki Charytatywny Mecz piłki nożnej między Reprezentacją Artystów Polskich, a drużyną Fundacji Rób Dobro.  Mecz odbył się na Stadionie Ludowym zgromadził ludzi dobrej woli, którzy przyszli na trybuny w jednym celu – by wesprzeć osoby potrzebujące.

To była piękna i prawdziwa sportowa walka, prawdziwy pot, wzruszenie, rywalizacja - niezwykłe widowisko, by wspomóc tych, którzy zmagają się z ciężkim losem i chorobą. W zespole Artystów Polskich wystąpili aktorzy znani z dużego i małego ekranu , drużynę wsparli również dziennikarze oraz osoby zajmujące się innymi dziedzinami sztuki. także innych dziedzin sztuki. W ekipie fundacji wystąpi m.in. prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński a także osoby wspierające fundację.

Czytaj więcej: Sosnowieckie Wodociągi wsparły Fundację Rób Dobro

Saturator Sosnowieckich Wodociągów bohaterem mediów

Prawdziwą furorę robi w ostatnich dniach saturator należący do Sosnowieckich Wodociągów. Urządzenie było bohaterem stacji telewizyjnych TVN24, TVP, TVS oraz radiowych RMF FM, Radio ZET, Radio Piekary, Radia Złote Przeboje Radia Katowice oraz prasy w tym Gazety Wyborczej, Twojego Zagłębia.

Wszystko za sprawą temperatur, które w ostatnich dniach przekroczyły ponad 30 stopni. Z tego powodu Sosnowieckie Wodociągi postanowiły, że saturator będzie zapewniał świeżą dostawę wody dla wszystkich, którzy będą przechodzić przez Plac Stulecia w centrum Sosnowca.

Czytaj więcej: Saturator Sosnowieckich Wodociągów bohaterem mediów

Sosnowieckie Wodociągi na Fun Festiwalu!

To były trzy dni szalonej zabawy! W Sosnowcu od 7 do 9 czerwca odbywała się największa plenerowa impreza „Sosnowiec Fun Festiwal”. W Parku Sieleckim spotkali się fani różnych stylów muzycznych. Imprezę już tradycyjnie wspomogły Sosnowieckie Wodociągi, które ustawiły kurtynę wodną oraz zapewniały wodę z firmowego saturatora.

W piątek na scenie wystąpili L4, Niadara, Sosnowiecka Orkiestra Dęta oraz zespół Konopian. Z kolei w sobotę na scenie dominowała muzyka dance. Wystąpili: Boney M, Captain Jack, Alexia i zespół Łobuzy. Niedziela to był czas dla fanów rocka (zespół Kult), popu (Animators) i ciężkiego grania (Eier).

Czytaj więcej: Sosnowieckie Wodociągi na Fun Festiwalu!

Finał Tygodnia Dziecka z saturatorem i kurtynami wodnymi

Rekord frekwencji, kilka tysięcy zadowolonych klientów i wspaniała zabawa – tak można podsumować sobotni finał Tygodnia Dziecka w Sosnowcu.

Swój udział w tej najlepszej dla dzieci imprezie w naszym regionie miały również Sosnowieckie Wodociągi, które dzięki swojemu saturatorowi zapewniły łyk świeżej wody do wyboru z sokiem lub bez dla wszystkich uczestników imprezy. Wiele zabawy sprawiła dzieciom również kurtyna wodna, która została specjalnie ustawiona na czas Tygodnia Dziecka – Bardzo ważne, aby szczególnie przy takich temperaturach jakie panowały w czasie finału naszej imprezy dzieci miały dostęp do świeżej wody.

Czytaj więcej: Finał Tygodnia Dziecka z saturatorem i kurtynami wodnymi

Tydzień Dziecka z saturatorem Sosnowieckich Wodociągów

To była wyjątkowo udała inauguracja Tygodnia Dziecka w Sosnowcu. Mnóstwo dzieci, mnóstwo dobrej zabawy i uśmiechu. A to wszystko przy współudziale Sosnowieckich Wodociągów.

W Sosnowcu Dzień Dziecka trwa dłużej – bo aż tydzień. Inauguracja największej w regionie imprezy dla dzieci odbyła się 26 maja na Górce Środulskiej. Wśród zabaw królowały animacje dla dzieci w tym m.in. malowanie twarzy, warsztaty z modelowania balonów oraz wykonanie papierowych zwierzątek. Największe wrażenie na dzieciach zrobiła jednak ogromna pontonowa zjeżdżalnia.

 

Czytaj więcej: Tydzień Dziecka z saturatorem Sosnowieckich Wodociągów

Najpierw Sosnowieckie Wodociągi, potem miasto

Zakończyła się rewitalizacja rejonu ulic Niepodległości, Piwnika-Ponurego, Wierzbowej, Narcyzów, Lotników, Zillingera oraz Szczecińskiej. Prace związane były z przebudową sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji ogólnospławnej.

Na zlecenie Sosnowieckich Wodociągów przebudowana została sieć kanalizacyjna o długości ponad trzech kilometrów oraz podobna długość sieci wodociągowej.

Dzięki porozumieniu na linii Sosnowieckie Wodociągi oraz miasto mieszkańcy tej części Pogoni mogą się cieszyć z nowych chodników, miejsc postojowych oraz lepszej jakości dróg.  Nowy asfalt pojawił się na ulicy Szczecińskiej, Piwnika-Ponurego, Narcyzów, Placu Zillingera oraz na całym odcinku ulicy Niepodległości.

Czytaj więcej: Najpierw Sosnowieckie Wodociągi, potem miasto

Sosnowieckie Wodociągi szukają wykonawcy przebudowy sieci przy ulicy Braci Śniadeckich

Sosnowieckie Wodociągi przygotowują się do kolejnego zadania inwestycyjnego. Trwa postępowanie przetargowe, które ma wyłonić wykonawcę przebudowy sieci sanitarnej wzdłuż ulicy Braci Śniadeckich w Zagórzu.


Przebudowa dotyczy blisko 200 metrowego odcinka sieci biegnącego wzdłuż budynków przy B. Śnadeckich. Wykonawca po zakończeniu prac odtworzy również nawierzchnię. Wszystkie prace powinny być wykonane w niecałe 4 miesiące od daty podpisania umowy.

 

Czytaj więcej: Sosnowieckie Wodociągi szukają wykonawcy przebudowy sieci przy ulicy Braci Śniadeckich

WAŻNE OGŁOSZENIE

W związku z obniżonym ciśnieniem zostały w dniu 31.08.2018r. od godziny 20:00 podstawione beczkowozy na ulice:

- Lenartowicza, 
- Białostocką,  
- Południową, 
- Aleję Wolności,  
- Gwiezdną, 
- 11 Listopada

Czytaj więcej: WAŻNE OGŁOSZENIE

7 milionów złotych dla Kazimierza Górniczego

Sosnowieckie Wodociągi S.A. podpisały umowę na budowę kanalizacji w Kazimierzu Górniczym w ramach zadania "Gospodarka wodno - ściekowa w Sosnowcu - Etap III". Za 7 milionów złotych zostanie wybudowane blisko 3 kilometry sieci kanalizacyjnej.

Inwestycja pozwoli na skanalizowanie czterech ulic: Broniewskiego, Ogrodowej, Wagowej i Dworcowej. Wykonawcą zadania , "Gospodarka wodno - ściekowa w Sosnowcu - Etap III", które ma być gotowe za dziesięć miesięcy (maj 2019 r.) zostało Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów PRUiM z Gliwic - Właścicielem Przedsiębiorstwa jest Gmina Gliwice.

Efektem prac będzie podpięcie do wybudowanej sieci kilkudziesięciu budynków jednorodzinnych oraz bloków przy ul. Broniewskiego a także przepięcie części bloków z ulicy Wagowej.

Czytaj więcej: 7 milionów złotych dla Kazimierza Górniczego

Moc atrakcji na Górce Środulskiej

Takich tłumów w czasie imprezy Tydzień Dziecka w Sosnowcu jeszcze nie było! Setki rodzin odwiedziło Górkę Środulską w czasie ostatnich kilku dni. Jedną z atrakcji - zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych - był saturator Sosnowieckich Wodociągów.
 
Dzięki urządzeniu rodzice przypomnieli sobie wspaniale lata dzieciństwa, a ich pociechy mogły zobaczyć jak kiedyś zaspokajano pragnienie. Saturator Sosnowieckich Wodociągów już na stałe się wpisał jako atrakcja największych imprez w mieście.
 
To jak bawili się uczestnicy Tygodnia Dziecka można zobaczyć na zdjęciach.
 

Czytaj więcej: Moc atrakcji na Górce Środulskiej

OGŁOSZENIE

Sosnowieckie Wodociągi S.A. informują, że w dniu 02.06.2018 r. około godziny 12:00 w związku z wystąpieniem awarii wyłączony został fragment magistrali Ø600 mm Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. w Katowicach.
 
Powyższe spowodowało przerwę w dostawie wody z sieci wodociągowej do Obiorców oraz konieczność zmiany kierunku zasilania w rejonie:
1.dzielnicy Klimontów – ulica Dobrzańskiego wraz z przyległymi, Zapolskiej, Kraszewskiego, Braci Gierymskich, Mehoffera,
2.dzielnicy Browar i Galot: Kleeberga, Wschodnia, Braterstwa Broni, Porębska, Źródlana, Środkowa, Kusocińskiego, Porębska, Gacka,
3.dzielnicy Stare Zawodzie,
4.dzielnicy Porąbka,

Czytaj więcej: OGŁOSZENIE

Kolejna część Klimontowa podłączona do kanalizacji

Zakończyły się już odbiory związane z robotami  przy budowie nowego wodociągu oraz kanalizacji w Klimontowie. Inwestycja w ulicach Łukasińskiego, Puszkina, Kolbego i Granicznej warta 1,2 mln zł trwała od końca lipca ubiegłego roku.

Dzięki pracom do sieci kanalizacyjnej, której wcześniej w tym miejscu nie było zostanie podłączonych kilkadziesiąt kolejnych budynków.

Mieszkańcy cieszą się również z nowej nawierzchni asfaltowej, która została ułożona na tych ulicach po zakończeniu robót. Dzięki nowej sieci wodociągowej polepszyła się także jakość dostarczanej wody.

Czytaj więcej: Kolejna część Klimontowa podłączona do kanalizacji

POSIADAMY I UCZESTNICZYMY W:

2014goldpl_h.png.jpgDYPLOM.jpgGazele_2012_RGB.pngfairplay.jpgfirma_roku.pngilac.pnglogo_iss-ewatus_rgb.jpgpca.png