Szybko i precyzyjnie - czyli renowacja sieci w centrum Sosnowca

Tak, by nie utrudnić życia mieszkańcom – to najważniejszy cel prowadzonej przez ostatnie trzy miesiące renowacji bezwykopowej kanalizacji w rejonie ulicy Ostrogórskiej, 1 Maja i Piłsudskiego.

Panujące warunki atmosferyczne sprzyjały wykonawcy, który już zakończył prowadzoną metodą bezwykopową renowację kanalizacji na wspomnianych ulicach. Prace polegały na włożeniu specjalnego rękawa do istniejącej sieci. Rękaw wypełniany jest wodą i podgrzewany do temperatury 80° w celu termicznego utwardzenia żywicy. Dzięki temu rękaw ściśle przylega do naprawianego kolektora i stanowi szczelną oraz wytrzymałą powłokę. Koszt renowacji blisko 700-metrów sieci wyniósł ok. 1,8 mln zł.

Czytaj więcej: Szybko i precyzyjnie - czyli renowacja sieci w centrum Sosnowca

Komunikat w sprawie weryfikacji rachunków wirtualnych Sosnowieckich Wodociągów S. A. na tzw. białej liście podatników VAT.

W związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług oraz utworzeniem elektronicznego wykazu podatników VAT (tzw. białej listy podatników VAT), w którym są zamieszczone numery rachunków rozliczeniowych podatników, Sosnowieckie Wodociągi S. A. informuje, że jest podatnikiem dostarczającym towary i usługi na masową skalę, w związku z powyższym korzysta z masowych płatności, a klienci dokonują wpłat na indywidualne rachunki wirtualne. Rachunki te nie są uwidaczniane w wykazie podatników VAT, gdyż nie są to rachunki rozliczeniowe.
Wpłaty dokonane przez naszych Klientów na rachunki wirtualne, które są przypisane do rachunku rozliczeniowego, są traktowane jak wpłaty na rachunek rozliczeniowy, który podlega zgłoszeniu do urzędu skarbowego. Natomiast same rachunki wirtualne nie podlegają obowiązkowi zgłaszania do urzędu skarbowego w celu zamieszczenia w wykazie.

Czytaj więcej: Komunikat w sprawie weryfikacji rachunków wirtualnych Sosnowieckich Wodociągów S. A. na tzw....

Dzień otwarty - fotorelacja

Dnia 21.09.2019 r. Sosnowieckie Wodociągi S.A. zaprosiły mieszkańców na Dzień Otwarty firmy. Na najmłodszych uczestników czekały samochody oraz koparki, do których mogli wejść i wczuć się w rolę kierowcy lub operatora. Nie zabrakło dla nich również atrakcyjnych niespodzianek.
 
Osoby uczestniczące w wydarzeniu mogły dowiedzieć się, że sosnowieckie przedsiębiorstwo oprócz dystrybucji wody i odprowadzania ścieków, może pochwalić się również produkcją prądu i energii cieplnej. 

Zwiedzający mogli usiąść w mobilnym centrum monitoringu i spróbować swoich sił w kierowaniu specjalnym pojazdem z ruchomą kamerą.

Czytaj więcej: Dzień otwarty - fotorelacja

Sosnowieckie Wodociągi zapraszają na Dzień Otwarty

Serdecznie zapraszamy Państwa na Dzień otwarty Sosnowieckich Wodociągów S.A.,
który odbędzie się 21 września 2019 r. w godz. 10:00 – 14:00.

Czytaj więcej: Sosnowieckie Wodociągi zapraszają na Dzień Otwarty

Przebudowa skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej

Uwaga! W związku z rozpoczynającą się przebudową skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej od 22 sierpnia dojazd do siedziby Sosnowieckich Wodociągów będzie utrudniony. Szczegółowa informacja o zakresie inwestycji oraz objazdach poniżej.

Rondo zamiast tradycyjnego skrzyżowania - to największe zmiany w rozpoczynającej się za kilka dni przebudowie skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej. To będzie ekspresowa inwestycja, ponieważ wykonawca ma czas tylko do grudnia 2019 roku. Umowę z wykonawcą, firmą Berger Bau podpisano 5 sierpnia w Urzędzie Miejskim. 22 sierpnia skrzyżowanie zostanie zamknięte dla ruchu.

Ulica Ostrogórska to główna arteria, którą wybierają kierowcy poruszający się pomiędzy Sosnowcem a Mysłowicami oraz osiedlem Naftowa.

Czytaj więcej: Przebudowa skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej

Wielka Bitwa na Balony za nami

Pięć tysięcy balonów rozeszło się niemal w mgnieniu oka. Tak można podsumować tegoroczną edycję Wielkiej Bitwy na Balony, która odbyła się 11 sierpnia na miejskiej plaży (przy molo) na popularnych Stawikach.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia Sosnowieckich Wodociągów, które były partnerem wydarzenia. Dodatkowo Sosnowieckie Wodociągi zadbały o dostawy pitnej wody, która była serwowana z firmowego saturatora – do wyboru z sokiem lub bez.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Wielkiej Bitwy na Balony.

Czytaj więcej: Wielka Bitwa na Balony za nami

Na Placu Stulecia pojawił się Totem

Ładna, estetyczna i wpisująca się w krajobraz – tak prezentuje się Totem, czyli system chłodzenia wodą zainstalowany przez Sosnowieckie Wodociągi na Placu Stulecia w Sosnowcu.

Wykonane ze stali nierdzewnej urządzenie wyposażone jest w 15 dysz. Mgławica uruchomiania jest w każdy dzień, gdy temperatura przekracza 26 stopni Celsjusza.

 

Czytaj więcej: Na Placu Stulecia pojawił się Totem

Wielka Bitwa na Balony z Wodą

Już w najbliższą niedzielę, 11 sierpnia zapraszamy do Sosnowca na Wielką Bitwę na Balony! Tegoroczna odsłona odbędzie się na plaży miejskiej (przy molo) na popularnych Stawikach. Start bitwy zaplanowano na godzinę 16.00, a kolejne wyrzuty odbywać będą się co 30 minut.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia Sosnowieckich Wodociągów, które są partnerem wydarzenia. Na uczestników będzie czekać 5 000 balonów napełnionych wodą, ale także wiele konkursów i rozmaitych nagród. Świetna impreza gwarantowana!

Organizatorem imprezy jest Młodzieżowa Rada Miasta Sosnowca.

Czytaj więcej: Wielka Bitwa na Balony z Wodą

Miejskie Granie z Saturatorem

Żadna dobra miejska impreza w Sosnowcu nie odbędzie się bez pomocy i udziału Sosnowieckich Wodociągów. Tak jest również w realizowanym przez miasto projekcie Miejskie Granie, który odbywa się w różnych częściach Sosnowca.
W niedzielę 14 lipca festyn odbył się w Milowicach, a na kolejny zapraszamy 18 sierpnia, tym razem na Juliusz.

Wakacje to zawsze intensywny czas dla Sosnowieckich Wodociągów. Oprócz codziennej pracy firma promuje się w czasie organizowanych  na terenie Sosnowca wydarzeniach. Dlatego świeża woda z saturatora będzie również dostępna w czasie Bike Atelier Triathlon, który odbędzie się w niedzielę 21 lipca.

Czytaj więcej: Miejskie Granie z Saturatorem

Pilna wiadomość dla mieszkańców Boru!

Mieszkańcy rejonu osiedla Bór mogą już składać wnioski o podłączenie się do sieci oraz ubiegać się o dotację! Należy pamiętać, że aby ubiegać się o dotację trzeba najpierw otrzymać warunki techniczne podłączenia do sieci wydane przez Sosnowieckie Wodociągi.

O tym jak wygląda procedura piszemy krok po kroku poniżej.


 

Czytaj więcej: Pilna wiadomość dla mieszkańców Boru!