Saturator wrócił na „Patelnię”

Saturator

Sosnowieckie Wodociągi włączyły się w walkę z upałami i przynajmniej do 22 lipca będą serwowały wodę z saturatora ustawionego na Placu Stulecia, czyli popularnej „Patelni”.

- Zapowiadają się wysokie temperatury dlatego postanowiliśmy dać mieszkańcom szanse na wytchnienie, stąd nasz saturator na Placu Stulecia z którego będzie można bezpłatnie napić się wody z sokiem lub bez – wyjaśnia Paweł Kopczyński, prezes Sosnowieckich Wodociągów.

Urządzenie będzie dostępne w godzinach od 10.00 do 18.00 przynajmniej do piątku. Jeśli temperatura w kolejnym tygodniu będzie oscylowała wokół 30 st. C. to saturator znów pojawi się na „Patelni”.

Podobnie jak w poprzednich latach w Sosnowcu zainstalowano łuki zamgławiające, czyli urządzenia, które przy niewielkim poborze wody potrafią dać orzeźwiającą mgiełkę. Zamgławiacze pojawiły się na Placu Stulecia, obok MUZY przy ul. Warszawskiej, Górce Środulskiej, a także w parkach: Sieleckim, Kuronia, Polisensorycznym (Harcerskim) i Stawikach. Zamgławiacze uruchamiane są przy temperaturze powyżej 25 stopni Celsjusza.

01 02 02 02 02 02 02

POSIADAMY I UCZESTNICZYMY W:

2014goldpl_h.png.jpgDYPLOM.jpgGazele_2012_RGB.pngfairplay.jpgfirma_roku.pngilac.pnglogo_iss-ewatus_rgb.jpgpca.png