SmogoBus

SmogoBus

W Sosnowcu startuje akcja informacyjna na temat możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę m.in.: pieca. Aby dotrzeć do większej liczby mieszkańców w trasę wyjedzie SmogoBus.
Od środy 24 lutego do właścicieli domów jednorodzinnych będą roznoszone ulotki, w sumie będzie ich 10 tysięcy. Specjalny informator zawiera wiadomości o możliwych do pozyskania dofinansowaniach na wymianę starego pieca.

Program „Stop Smog” pomaga pozyskać nawet 53 tys. zł. przy zaledwie 5% wkładzie własnym na wymianę pieca oraz docieplenie budynku. Z miejskich funduszy na wymianę kotła można pozyskać nawet 8 tys. zł. Trzecią możliwością pozyskania wsparcia jest program „Czyste Powietrze”. Do wymiany starych pieców pozostało niewiele czasu. Termin upływa z końcem 2021 roku.

Czytaj więcej: SmogoBus

Wznowienie obsługi Klienta

Wznowienie obsługi Klienta

Sosnowieckie Wodociągi S.A. informują, iż od dnia 01.03.2021 r. wznowiona zostanie bezpośrednia obsługa klienta w siedzibie Spólki, przy ulicy Ostrogórskiej 43. Godziny funkcjonowania nie ulegną zmianie -  pozostajemy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 7-15.

Jednocześnie informujemy, iż na sali mogą przebywać 4 osoby, a wszystkie wizyty będą odbywać się  z zastosowaniem reżimu sanitarnego (dystans, dezynfekcja, maseczki). Ponadto przed wejściem zostanie dokonany pomiar temperatury.

W trosce o Państwa i nasze zdrowie do dyspozycji pozostawiamy możliwość  załatwiania spraw drogą elektroniczną pod adresem email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., poprzez system eBOK lub drogą telefoniczną. Pozwoli to na ograniczenie wizyt w siedzibie spółki do minimum w sytuacjach, kiedy sprawy nie wymagają osobistego stawiennictwa.

Czytaj więcej: Wznowienie obsługi Klienta

Nowe ceny usług

Taryfa

Szanowni Państwo,

przypominamy, iż zgodnie z Taryfą dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków Sosnowieckich Wodociągów Spółka Akcyjna na okres 3 lat zatwierdzoną przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w dniu 23 stycznia 2020 decyzją Nr GL. RZT.070.2.5.2019 obowiązująca od 28.02.2020r.

W związku z tym od 1 marca 2021 r. zmianie ulegają ceny usług:
- cena za 1 m3 wody: 5,56 zł netto (6,00 zł brutto)
- cena za 1 m3 ścieków: 6,57 zł netto (7,10 zł brutto)

Szczegóły: http://www.sosnowieckiewodociagi.pl/obsluga-klienta/taryfy

Czytaj więcej: Nowe ceny usług

Łatwiej zapłacisz rachunki

Sosnowieckie Wodociągi wprowadziły dodatkowe rozwiązanie w Elektronicznym Biurze Obsługi Klienta eBOK ułatwiające płatności.

Dotychczas klienci Sosnowieckich Wodociągów po zalogowaniu się do systemu eBOK mogli pobrać fakturę i zapłacić za nią po zalogowaniu się do swojego banku. Nowa funkcjonalność pozwala na wykonanie tych czynności przy użyciu operatora BlueMedia, który posiada status krajowej instytucji płatniczej nadzorowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego i na podstawie zgody Narodowego Banku Polskiego od 2011 roku prowadzi działalność rozliczeniową i rozrachunkową, nadzorowaną przez NBP.


Czytaj więcej: Łatwiej zapłacisz rachunki

Zima

W związku z okresem zimowym oraz prognozowanym spadkiem temperatur, zwracamy  się do wszystkich właścicieli i administratorów budynków i obiektów na terenie Sosnowca o wykonanie przeglądu wewnętrznej instalacji wodociągowej i zabezpieczenie jej przed zamarznięciem, w szczególności:
•    odwodnienie przewodów doprowadzających wodę do obiektów sezonowych jak ogródki działkowe, rekreacyjne, przydomowe, parcele budowlane, fontanny, baseny itp.
•    ocieplenie pomieszczeń nieogrzewanych i niezamieszkałych oraz studni wodomierzowych w celu zabezpieczenia instalacji i wodomierzy przed zamarznięciem,
•    zapewnienie możliwości dostępu o każdej porze do armatury odcinającej usytuowanej na terenach parcel prywatnych (hydranty, zasuwy, studnie wodomierzowe).
•    oczyszczanie zasuw, hydrantów, włazów, studni wodomierzowych i kanalizacyjnych ze śniegu.

Czytaj więcej: Zima

Sosnowieckie Wodociągi pomagają przez zbieranie

Spacerujesz wokół Stawików lub Górki Środulskiej? Zabierz ze sobą nakrętki z plastikowych butelek! Sosnowieckie Wodociągi w tych miejscach ustawiły pojemniki w kształcie kropli. To znak, że firma dołączyła do coraz popularniejszej akcji pomagania poprzez zbieranie nakrętek z plastikowych butelek.

Pojemniki zostały ustawione obok stacji rowerowej na Stawikach, przy kładce obok Górki Środulskiej oraz przed siedzibą firmy przy ulicy Ostrogórskiej. – W ten sposób dołączyliśmy do zbierania nakrętek i niesienia pomocy innym. Nakrętki zbieramy na rehabilitację małego Jasia – wyjaśnia Paweł Kopczyński, prezes Sosnowieckich Wodociągów.

Jaś jest podopiecznym Fundacji Nieinni, urodził się jako skrajny wcześniak, rocznie na rehabilitację chłopczyka potrzeba 15 tysięcy zł. – Cieszymy się że możemy pomagać – dodaje prezes Kopczyński.

 

Zdrowych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

 

Zdrowych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności
w Nowym 2021 Roku

 życzy

Zarząd oraz Pracownicy Sosnowieckich Wodociągów S.A.

 

Czytaj więcej: Zdrowych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo,

W związku z sytuacją epidemiczną informujemy, że od dnia 9 listopada br. do odwołania wstrzymana zostanie bezpośrednia obsługa klienta w siedzibie Sosnowieckich Wodociągów S.A. Ograniczenia dotyczą dokonywania wpłat w kasie, wizyt w sali obsługi klienta oraz pozostałej części budynku.

 

 

Czytaj więcej: OGŁOSZENIE

Informacja epidemiczna

Szanowni Państwo,

w związku ze zwiększającą się liczbą potwierdzonych zachorowań na COVID – 19 informujemy, iż podczas wizyt w siedzibie Sosnowieckich Wodociągów S.A., należy przestrzegać obowiązujących obostrzeń sanitarnych (dystans – dezynfekcja – maseczka).

Dział Obsługi Klienta oraz Dział Techniczny przy ul. Ostrogórskiej 43 od dnia 20.10.2020 r. przyjmuje Klientów tylko w najpilniejszych sprawach - w godzinach 7:00 – 15:00.

 

Czytaj więcej: Informacja epidemiczna

Informacja o kontroli CBA

Zakończyła się w Sosnowieckich Wodociągach trwająca niemal rok kontrola CBA dotycząca zamówień publicznych z lat 2015-2019.

Kontrola wykazała jedynie uchybienia w sporządzanej przez podmioty zewnętrzne dokumentacji projektowej, a to w zakresie opisu technicznego niektórych zawartych w nich rozwiązaniach technicznych. Pomimo, iż autorem tych dokumentacji były podmioty posiadające pełne uprawnienia, a nadto zawodowo świadczącego usługi w tym zakresie, niniejsze CBA uznało za niewystarczający nadzór Spółki w weryfikacji tych dokumentacji, który nie doprowadził do usunięcia istniejących uchybień, co mogło mieć wpływ na postępowania na wybór wykonawców robót budowlanych. Zgodnie z wytycznymi CBA zostaną wdrożone procedury naprawcze polegające na wzmocnieniu kontroli w postepowaniach przetargowych. W pozostałym zakresie, w ramach długotrwałej kontroli, do działalności Spółki nie zostały złożone zastrzeżenia, co przy uwzględnieniu skali jej działalności należy oceniać pozytywnie, w przeciwieństwie do treści zamieszczonych komunikatów prasowych.