Złap pisaka, zaprojektuj pluszaka i wygraj Fiata 500 - konkurs trwa

konkurs

Konkurs trwa, a hulajnoga Fiat 500 już czeka na autora najciekawszej pracy. Oryginalność i wykonanie projektów zachwyca, więc prezentujemy dotychczasowe pomysły uczniów.

Hyzio, Szuwarek, Zasuwek czy Wodniś? Oto wesoła gromadka, która walczy o tytuł Maskotki Sosnowieckich Wodociągów S.A. w konkursie „Złap pisaka, zaprojektuj pluszaka”. Przedstawiamy niebanalne i kreatywne prace nadesłane przez małych artystów. Młodzi twórcy bardzo trafnie ujęli temat konkursu, a ich prace w pełni odzwierciedlają charakter działalności przedsiębiorstwa.

 

Czytaj więcej: Złap pisaka, zaprojektuj pluszaka i wygraj Fiata 500 - konkurs trwa

Miasto rozdaje darmowe maseczki

22 stałe i kilkanaście mobilnych punktów. Od piątku Miasto rozpoczyna kolejną podczas pandemii akcję rozdawania darmowych maseczek wśród mieszkańców Sosnowca. Do sosnowiczan trafi blisko 800 tysięcy maseczek.
 
Mobilne punkt wystartują już w piątek 9 kwietnia. Strażnicy Miejscy oraz  Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej Sosnowiec Cieśle będą czekali na mieszkańców m.in.: przy ulicy Baczyńskiego, Słonecznej, Saturnowskiej, Podjazdowej, Moniuszki, Hallera, Lotników, Żytniej i Będzińskiej. –  Bardzo proszę o dokładnie sprawdzenie lokalizacji i godziny w której mobilne punkty będą dostępne. Mobilne punkty będą działały również w sobotę – podkreśla  Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
 

Czytaj więcej: Miasto rozdaje darmowe maseczki

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Ludności

Dlaczego spis powszechny jest ważny dla nas wszystkich?

Bo jego wyniki pozwalają odpowiadać na nasze potrzeby na poziomie lokalnym i globalnym. Stanowią wyznacznik dla tworzenia budżetów przez samorządy oraz  podstawę określania wysokości subwencji państwowych czy dotacji dla gmin i województw.

Wyniki uzyskane ze Spisu powszechnego wykorzystywane są przez kluczowe resorty do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, polityki żywnościowej, finansów, zagospodarowania przestrzennego, potrzeb mieszkaniowych czy gospodarki wodno- ściekowej.

 

Czytaj więcej: Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021

Złap pisaka, zaprojektuj pluszaka i wygraj Fiata 500

konkurs

Kilka lat temu Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sosnowcu przeszło rebranding i zmieniło nazwę na Sosnowieckie Wodociągi. Firma ma też nowe logo. Teraz przyszedł czas na konkurs i zaprojektowanie maskotki, czyli pluszowego ambasadora przedsiębiorstwa. Na zwycięzcę konkursu czeka Fiat 500, ale tym razem nie chodzi o samochód, ale o elektryczną hulajnogę Fiat 500!

- Jeśli chodzi o ekologię to dzieci są doskonałymi nauczycielami, często to właśnie najmłodsi uczą nas dorosłych jak oszczędzać wodę czy poprawnie segregować śmieci. Dlatego właśnie do najmłodszych adresujemy nasz konkurs "Złap pisaka, zaprojektuj pluszaka" - wyjaśnia Paweł Kopczyński, prezes Sosnowieckich Wodociągów.

Czytaj więcej: Złap pisaka, zaprojektuj pluszaka i wygraj Fiata 500

SmogoBus

SmogoBus

W Sosnowcu startuje akcja informacyjna na temat możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę m.in.: pieca. Aby dotrzeć do większej liczby mieszkańców w trasę wyjedzie SmogoBus.
Od środy 24 lutego do właścicieli domów jednorodzinnych będą roznoszone ulotki, w sumie będzie ich 10 tysięcy. Specjalny informator zawiera wiadomości o możliwych do pozyskania dofinansowaniach na wymianę starego pieca.

Program „Stop Smog” pomaga pozyskać nawet 53 tys. zł. przy zaledwie 5% wkładzie własnym na wymianę pieca oraz docieplenie budynku. Z miejskich funduszy na wymianę kotła można pozyskać nawet 8 tys. zł. Trzecią możliwością pozyskania wsparcia jest program „Czyste Powietrze”. Do wymiany starych pieców pozostało niewiele czasu. Termin upływa z końcem 2021 roku.

Czytaj więcej: SmogoBus

Wznowienie obsługi Klienta

Wznowienie obsługi Klienta

Sosnowieckie Wodociągi S.A. informują, iż od dnia 01.03.2021 r. wznowiona zostanie bezpośrednia obsługa klienta w siedzibie Spólki, przy ulicy Ostrogórskiej 43. Godziny funkcjonowania nie ulegną zmianie -  pozostajemy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 7-15.

Jednocześnie informujemy, iż na sali mogą przebywać 4 osoby, a wszystkie wizyty będą odbywać się  z zastosowaniem reżimu sanitarnego (dystans, dezynfekcja, maseczki). Ponadto przed wejściem zostanie dokonany pomiar temperatury.

W trosce o Państwa i nasze zdrowie do dyspozycji pozostawiamy możliwość  załatwiania spraw drogą elektroniczną pod adresem email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., poprzez system eBOK lub drogą telefoniczną. Pozwoli to na ograniczenie wizyt w siedzibie spółki do minimum w sytuacjach, kiedy sprawy nie wymagają osobistego stawiennictwa.

Czytaj więcej: Wznowienie obsługi Klienta

Nowe ceny usług

Taryfa

Szanowni Państwo,

przypominamy, iż zgodnie z Taryfą dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków Sosnowieckich Wodociągów Spółka Akcyjna na okres 3 lat zatwierdzoną przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w dniu 23 stycznia 2020 decyzją Nr GL. RZT.070.2.5.2019 obowiązująca od 28.02.2020r.

W związku z tym od 1 marca 2021 r. zmianie ulegają ceny usług:
- cena za 1 m3 wody: 5,56 zł netto (6,00 zł brutto)
- cena za 1 m3 ścieków: 6,57 zł netto (7,10 zł brutto)

Szczegóły: http://www.sosnowieckiewodociagi.pl/obsluga-klienta/taryfy

Czytaj więcej: Nowe ceny usług

Łatwiej zapłacisz rachunki

Sosnowieckie Wodociągi wprowadziły dodatkowe rozwiązanie w Elektronicznym Biurze Obsługi Klienta eBOK ułatwiające płatności.

Dotychczas klienci Sosnowieckich Wodociągów po zalogowaniu się do systemu eBOK mogli pobrać fakturę i zapłacić za nią po zalogowaniu się do swojego banku. Nowa funkcjonalność pozwala na wykonanie tych czynności przy użyciu operatora BlueMedia, który posiada status krajowej instytucji płatniczej nadzorowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego i na podstawie zgody Narodowego Banku Polskiego od 2011 roku prowadzi działalność rozliczeniową i rozrachunkową, nadzorowaną przez NBP.


Czytaj więcej: Łatwiej zapłacisz rachunki

Zima

W związku z okresem zimowym oraz prognozowanym spadkiem temperatur, zwracamy  się do wszystkich właścicieli i administratorów budynków i obiektów na terenie Sosnowca o wykonanie przeglądu wewnętrznej instalacji wodociągowej i zabezpieczenie jej przed zamarznięciem, w szczególności:
•    odwodnienie przewodów doprowadzających wodę do obiektów sezonowych jak ogródki działkowe, rekreacyjne, przydomowe, parcele budowlane, fontanny, baseny itp.
•    ocieplenie pomieszczeń nieogrzewanych i niezamieszkałych oraz studni wodomierzowych w celu zabezpieczenia instalacji i wodomierzy przed zamarznięciem,
•    zapewnienie możliwości dostępu o każdej porze do armatury odcinającej usytuowanej na terenach parcel prywatnych (hydranty, zasuwy, studnie wodomierzowe).
•    oczyszczanie zasuw, hydrantów, włazów, studni wodomierzowych i kanalizacyjnych ze śniegu.

Czytaj więcej: Zima

Sosnowieckie Wodociągi pomagają przez zbieranie

Spacerujesz wokół Stawików lub Górki Środulskiej? Zabierz ze sobą nakrętki z plastikowych butelek! Sosnowieckie Wodociągi w tych miejscach ustawiły pojemniki w kształcie kropli. To znak, że firma dołączyła do coraz popularniejszej akcji pomagania poprzez zbieranie nakrętek z plastikowych butelek.

Pojemniki zostały ustawione obok stacji rowerowej na Stawikach, przy kładce obok Górki Środulskiej oraz przed siedzibą firmy przy ulicy Ostrogórskiej. – W ten sposób dołączyliśmy do zbierania nakrętek i niesienia pomocy innym. Nakrętki zbieramy na rehabilitację małego Jasia – wyjaśnia Paweł Kopczyński, prezes Sosnowieckich Wodociągów.

Jaś jest podopiecznym Fundacji Nieinni, urodził się jako skrajny wcześniak, rocznie na rehabilitację chłopczyka potrzeba 15 tysięcy zł. – Cieszymy się że możemy pomagać – dodaje prezes Kopczyński.