Projekt Sosnowieckich Wodociągów w Polsat News

Projekt Sosnowieckich Wodociągów w Polsat News

Sosnowieckie Wodociągi na tapecie Polsat News! Ekipa telewizji odwiedziła oczyszczalnię ścieków, by przyjrzeć się produkcji energii odnawialnej z biogazu, który jest produktem ubocznym oczyszczania ścieków.

Dzięki metodzie na odzyskiwanie i wykorzystania biogazu Sosnowieckie Wodociągi zostały certyfikowanym zielonym producentem energii w Polsce, a sama oczyszczalnia oszczędza na rachunkach za energię elektryczną 1,8 mln zł rocznie.

O tym jak produkujemy energię można zobaczyć tutaj (od 11 minuty): https://www.programczystapolska.pl/czysta-polska/czysta-polska-odcinek-30_6264/

Czytaj więcej: Projekt Sosnowieckich Wodociągów w Polsat News

Przerwa w funkcjonowaniu systemu eBOK

Przerwa w funkcjonowaniu systemu eBOK

Informujemy, iż w dniach 01.10.2021 r. do 03.10.2021 r. nastąpi przerwa w dostępie do Internetowego Biura Obsługi Klienta.

Spowodowane jest to koniecznością przeprowadzenia niezbędnych prac konserwacyjnych, które mają na celu usprawnienie funkcjonowania systemu.

Liczymy na Państwa zrozumienie i zapraszamy ponownie od poniedziałku 04.10.2021 r.

 

Czytaj więcej: Przerwa w funkcjonowaniu systemu eBOK

Sosnowieckie Wodociągi z pierwszym w Polsce Certyfikatem Green Manufacturer

TUV SUD Polska wystawiła pierwszy w Polsce Certyfikat Green Manufacturer. Certyfikat został wręczony spółce Sosnowieckie Wodociągi S.A. za wykorzystywanie w procesie oczyszczania ścieków energii ze źródeł odnawialnych. Tym samym spółka uniknęła w ciągu roku emisji dwutlenku węgla w wysokości 2 920 ton.

Certyfikat Green Manufacturer przyznawany jest przedsiębiorcy, który może wykazać, że w swojej działalności gospodarczej wykorzystuje energię elektryczną z odnawialnego źródła energii.

 

Czytaj więcej: Sosnowieckie Wodociągi z pierwszym w Polsce Certyfikatem Green Manufacturer

Komunikat dla potencjalnych wykonawców

W związku z planowanym wprowadzeniem w życie od dnia 13 września 2021 roku nowych regulacji z zakresu udzielania zamówień na dostawy, usługi i roboty budowlane przez Sosnowieckie Wodociągi Spółka Akcyjna, informuję poniżej o najważniejszych zmianach z punktu widzenia potencjalnych wykonawców:

Czytaj więcej: Komunikat dla potencjalnych wykonawców

Kot Maciek pilnuje Sosnowieckich Wodociągów

Uwielbia wygrzewać się na słońcu przed wejściem lub pilnuje porządku na portierni. Tak od czterech lat spędza czas Maciek – kot Sosnowieckich Wodociągów.

Gdy po raz pierwszy pojawił się w siedzibie firmy przy ul. Ostrogórskiej nie był już małym kotkiem, miał około trzech lat – Na początku musieliśmy zadbać o jego zdrowie, bo miał problemy m.in. z oczami. Nie był zbyt ufny, jednak z czasem oswoił się i zamieszkał u nas – mówi Małgorzata Wiącek z Sosnowieckich Wodociągów, która opiekuje się kotem.

 

Czytaj więcej: Kot Maciek pilnuje Sosnowieckich Wodociągów

Loteria Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Przypominamy, że trwa Loteria Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Zgłoszenia do udziału w loterii przyjmowane są do 7 lipca 2021 r.

Aby uczestniczyć w loterii należy:

-wejść na stronę https://spis.gov.pl/ i zrealizować obowiązek spisowy poprzez samospis internetowy,
-pobrać i zachować unikatowy, 10-znakowy kod uprawniający do udziału w loterii,
-zgłosić kod na stronie https://loteria.spis.gov.pl/,

Czytaj więcej: Loteria Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Konkurs zakończony. Nagrody wręczone.

Dzień Dziecka to finał Naszego Konkursu. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień obyło się 1 czerwca w Pałacu Schoena. Podczas ceremonii wręczenia, z rąk Prezesa Zarządu - Pawła Kopczyńskiego, młodzi twórcy odebrali nagrody wraz z gratulacjami.

 

W podziękowaniu za udział w Konkursie Prezydent Miasta Sosnowca - Arkadiusz Chęciński przekazał dodatkowo dla wyróżnionych uczniów zestawy gadżetów miejskich. Adaś Gajewski już odjechał swoim Fiatem 500, a Sosnowodek, jako nowy członek załogi, z dumą będzie reprezentować Sosnowieckie Wodociągi S.A. wśród mieszkańców Sosnowca.

 

Czytaj więcej: Konkurs zakończony. Nagrody wręczone.

Ulice Fredry i Nowa kompletnie się zmienią

konkurs

Jest dobra wiadomość dla mieszkańców Kazimierza Górniczego. Właśnie ruszyły prace przy dokumentacji dotyczącej sieci wodociągowej, kanalizacyjnej oraz deszczowej w rejonie ulic Fredry, Nowej, Kowalskiej i Broniewskiego.

To niezwykle ważne zadanie dla części Kazimierza Górniczego, zlokalizowanej nieopodal Parku im. Jacka Kuronia, o które zabiegali radni Koalicji Obywatelskiej Wspólnie dla Sosnowca. Zanim dojdzie do budowy samych sieci, najpierw trzeba zaprojektować inwestycję, a ta podzielona jest na dwie części. – Za sieć wodociągowo-kanalizacyjną odpowiadają Sosnowieckie Wodociągi, a za deszczówkę miasto. Chcemy wszystko zrobić w tym samym czasie, stąd wspólna umowa – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Czytaj więcej: Ulice Fredry i Nowa kompletnie się zmienią

Złap pisaka, zaprojektuj pluszaka – Wodociągi mają swoją maskotkę

konkurs

Decyzja była trudna, konkurencja duża, a projekty wyjątkowe. - Dlatego postanowiliśmy przyznać nie jedno, nie dwa, a aż siedemnaście wyróżnień! Prace dzieciaków okazały się tak dobre, że nagrodziliśmy tak wielu uczestników - mówi Paweł Kopczyński, prezes Sosnowieckich Wodociągów.

To nie koniec. Każdy młody twórca, który dostarczył swój projekt, otrzymał zestaw gadżetów na lato. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden i to właśnie decyzją pracowników Sosnowieckich Wodociągów S.A. Adam Gajewski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 im. Juliusza Słowackiego, odjechał hulajnogą Fiat 500. Jego Sosnowodek stanie się pluszowym ambasadorem i będzie od tej pory twarzą firmy.

- Mama wróciła ze sklepu i akurat wymyśliłem Sosnowodka. Jestem bardzo zadowolony, że wygrałem – cieszył się Adaś Gajewski. Dzięki wygranej, szkoła Adasia otrzyma fontannę wody pitnej, z której będą mogli korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy placówki.

Czytaj więcej: Złap pisaka, zaprojektuj pluszaka – Wodociągi mają swoją maskotkę

Wznowienie bezpośredniej obsługi Klienta

Sosnowieckie Wodociągi S.A. informują, iż od dnia 17.05.2021 r. wznowiona zostanie bezpośrednia obsługa Klienta w siedzibie Spółki, przy ulicy Ostrogórskiej 43. Godziny funkcjonowania nie ulegną zmianie -  pozostajemy do Państwa dyspozycji w poniedziałek od 7-17, a od wtorku do piątku w godzinach od 7-15.

Jednocześnie informujemy, iż na sali BOK mogą przebywać 4 osoby, a wszystkie wizyty będą odbywać się  z zastosowaniem reżimu sanitarnego (dystans, dezynfekcja, maseczki). Ponadto przed wejściem zostanie dokonany pomiar temperatury.

 

Czytaj więcej: Wznowienie bezpośredniej obsługi Klienta