Przerwa w dostępności płatności online

Przerwa w dostępności płatności online

Szanowni Państwo,

w związku z planowanymi przez Blue Media S.A. pracami modernizacyjnymi systemu transakcyjnego informujemy, że w dniach od 15 stycznia 2022 r. (od godziny 22.00) do 16 stycznia 2022 r. (do godz. 10.00) płatności online udostępniane za pośrednictwem Internetowego Biura Obsługi Klienta będą niedostępne.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Czytaj więcej: Przerwa w dostępności płatności online

Informacja

Informacja

Informujemy, że w dniach 24 grudnia 2021 r. oraz 7 stycznia 2022 r. biuro Sosnowieckich Wodociągów S.A. będzie nieczynne.


Awarie i inne problemy techniczne można zgłaszać u dyspozytora pod numerem telefonów:

  - 994

  - 32 292 51 98

Czytaj więcej: Informacja

Zabezpieczenie instalacji w okresie zimowym

W związku z okresem zimowym oraz prognozowanym spadkiem temperatur, zwracamy się do wszystkich właścicieli i administratorów budynków i obiektów na terenie Sosnowca o wykonanie przeglądu wewnętrznej instalacji wodociągowej i zabezpieczenie jej przed zamarznięciem, w szczególności:

- odwodnienie przewodów doprowadzających wodę do obiektów sezonowych jak ogródki działkowe, rekreacyjne, przydomowe, parcele budowlane, fontanny, baseny itp.

- ocieplenie pomieszczeń nieogrzewanych i niezamieszkałych oraz studni wodomierzowych w celu zabezpieczenia instalacji i wodomierzy przed zamarznięciem,

- zapewnienie możliwości dostępu o każdej porze do armatury odcinającej usytuowanej na terenach parcel prywatnych (hydranty, zasuwy, studnie wodomierzowe).

- oczyszczanie zasuw, hydrantów, włazów, studni wodomierzowych i kanalizacyjnych ze śniegu.

Czytaj więcej: Zabezpieczenie instalacji w okresie zimowym

Wizyta zagranicznych nauczycieli

Nauczyciele szkół średnich z Niemiec, Słowenii oraz Włoch odwiedzili Sosnowieckie Wodociągi. To efekt działań przedsiębiorstwa, które wspiera oraz prowadzi działania edukacyjne i uświadamiające mieszkańcom temat dbania o środowisko naturalne w szczególności racjonalnego zużywania zasobów wody.


W ramach projektu Erasmus+"Ecopoly - the Real Game for a Better Life" wspólnie z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Sosnowcu Sosnowieckie Wodociągi przygotowały prelekcję dla międzynarodowej kadry pedagogicznej wizytującej Polskę w ramach projektu Erasmus+. Projekt "Ecopoly- the Real Game for a Better Life ".

Czytaj więcej: Wizyta zagranicznych nauczycieli

Przerwa w funkcjonowaniu systemu eBOK

Przerwa w funkcjonowaniu systemu eBOK

Informujemy, iż w dniach 06.11.2021 r. do 07.11.2021 r. nastąpi przerwa w dostępie do Internetowego Biura Obsługi Klienta.

Spowodowane jest to koniecznością przeprowadzenia niezbędnych prac konserwacyjnych, które mają na celu usprawnienie funkcjonowania systemu.

Liczymy na Państwa zrozumienie i zapraszamy ponownie od poniedziałku 08.11.2021 r.

 

Czytaj więcej: Przerwa w funkcjonowaniu systemu eBOK

Projekt Sosnowieckich Wodociągów w Polsat News

Projekt Sosnowieckich Wodociągów w Polsat News

Sosnowieckie Wodociągi na tapecie Polsat News! Ekipa telewizji odwiedziła oczyszczalnię ścieków, by przyjrzeć się produkcji energii odnawialnej z biogazu, który jest produktem ubocznym oczyszczania ścieków.

Dzięki metodzie na odzyskiwanie i wykorzystania biogazu Sosnowieckie Wodociągi zostały certyfikowanym zielonym producentem energii w Polsce, a sama oczyszczalnia oszczędza na rachunkach za energię elektryczną 1,8 mln zł rocznie.

O tym jak produkujemy energię można zobaczyć tutaj (od 11 minuty): https://www.programczystapolska.pl/czysta-polska/czysta-polska-odcinek-30_6264/

Czytaj więcej: Projekt Sosnowieckich Wodociągów w Polsat News

Sosnowieckie Wodociągi z pierwszym w Polsce Certyfikatem Green Manufacturer

TUV SUD Polska wystawiła pierwszy w Polsce Certyfikat Green Manufacturer. Certyfikat został wręczony spółce Sosnowieckie Wodociągi S.A. za wykorzystywanie w procesie oczyszczania ścieków energii ze źródeł odnawialnych. Tym samym spółka uniknęła w ciągu roku emisji dwutlenku węgla w wysokości 2 920 ton.

Certyfikat Green Manufacturer przyznawany jest przedsiębiorcy, który może wykazać, że w swojej działalności gospodarczej wykorzystuje energię elektryczną z odnawialnego źródła energii.

 

Czytaj więcej: Sosnowieckie Wodociągi z pierwszym w Polsce Certyfikatem Green Manufacturer

Komunikat dla potencjalnych wykonawców

W związku z planowanym wprowadzeniem w życie od dnia 13 września 2021 roku nowych regulacji z zakresu udzielania zamówień na dostawy, usługi i roboty budowlane przez Sosnowieckie Wodociągi Spółka Akcyjna, informuję poniżej o najważniejszych zmianach z punktu widzenia potencjalnych wykonawców:

Czytaj więcej: Komunikat dla potencjalnych wykonawców

Kot Maciek pilnuje Sosnowieckich Wodociągów

Uwielbia wygrzewać się na słońcu przed wejściem lub pilnuje porządku na portierni. Tak od czterech lat spędza czas Maciek – kot Sosnowieckich Wodociągów.

Gdy po raz pierwszy pojawił się w siedzibie firmy przy ul. Ostrogórskiej nie był już małym kotkiem, miał około trzech lat – Na początku musieliśmy zadbać o jego zdrowie, bo miał problemy m.in. z oczami. Nie był zbyt ufny, jednak z czasem oswoił się i zamieszkał u nas – mówi Małgorzata Wiącek z Sosnowieckich Wodociągów, która opiekuje się kotem.

 

Czytaj więcej: Kot Maciek pilnuje Sosnowieckich Wodociągów

Loteria Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Przypominamy, że trwa Loteria Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Zgłoszenia do udziału w loterii przyjmowane są do 7 lipca 2021 r.

Aby uczestniczyć w loterii należy:

-wejść na stronę https://spis.gov.pl/ i zrealizować obowiązek spisowy poprzez samospis internetowy,
-pobrać i zachować unikatowy, 10-znakowy kod uprawniający do udziału w loterii,
-zgłosić kod na stronie https://loteria.spis.gov.pl/,

Czytaj więcej: Loteria Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021