Relacja z sobotniego meczu charytatywnego

To był niezapomniany dzień na Stadionie Ludowym! W sobotę w Sosnowcu zmierzyły się dwie wyjątkowe drużyny: Przyjaciele Fundacji Rób Dobro i Reprezentacja Artystów Polskich. Jednak nie o rywalizację sportową chodziło, a o wsparcie 7-letniego Maciusia. Swój wkład wniosły również Sosnowieckie Wodociągi, które dzięki swojemu saturatorowi, zadbały o ugaszenie pragnienia uczestników wielkiego meczu.

W drużynie Przyjaciele Fundacji Rób Dobro zagrał m.in. prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, a także osoby bliskie fundacji. Wśród artystów możemy wymienić takie gwiazdy, jak: Radosław Majdan, Rafał Mroczek, Przemysław Cypryański, Jarosław Jakimowicz, a także Bilguun Ariunbaatar.

Kilkuset kibiców, którzy pojawili się na Stadionie Ludowym, zobaczyło mecz na wysokim poziomie. Do przerwy miejscowa drużyna prowadziła 2:0, a po zmianie strony szybko podwyższyła na 3:0.

Artyści jednak w samej końcówce ruszyli do ataków. Byli blisko, bowiem udało im się złapać kontakt z rywalem, ale ostatecznie skończyło się na strzeleniu dwóch bramek. To także zasługa dobrze sprawującej się defensywy Fundacji.

Choć miejscowi wygrali 3:2, to jednak nie to było najważniejsze. Istotna jest pomoc dla Maćka, który cierpi na 4-kończynowe porażenie mózgowe dziecięce. Wszyscy kibice kupili cegiełki, a także wrzucali datki do puszek Fundacji.

Ten dzień był wielką, rodzinną imprezą, a kulminacyjny mecz był "wisienką na torcie". Obie drużyny już zapowiedziały, że chcą rozegrać rewanż.

 

Każdego, kto nie mógł zjawić się na meczu, a chciałby wesprzeć Maciusia, prosimy o darowiznę na ten cel.
Nr konta 26 1750 0012 0000 0000 3355 0383
Fundacja Rób Dobro, Plac Kościuszki 5, pokój 101, 41-205 Sosnowiec.

 

To nie koniec możliwości wsparcia, bowiem Fundacja wkrótce udostępni aukcje, na których będzie można wylicytować wiele przedmiotów.