Targi HydroSilesia 2017

Kilkaset osób odwiedziło wspólne stoisko Sosnowieckich Wodociągów, Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów oraz Katowickich i Dąbrowskich Wodociągów, które zaprezentowały się w czasie 9 edycji Targów Urządzeń i Technologii Branży Wodociągowo-Kanalizacyjnej HydroSilesia 2017. Pracownicy firmy przygotowali ciekawy pokaz pracy różnych urządzeń, które funkcjonują na terenie oczyszczalni ścieków.
Organizowane w Sosnowcu przez Expo Silesia targi od lat cieszą się ogromną popularnością w śród specjalistów branży wodociągowo-kanalizacyjnej. To doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi, innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu technologicznego procesu uzdatniania wody, oczyszczania ścieków, zagospodarowania i utylizacji osadów ściekowych, inteligentnego opomiarowania, armatury wod-kan.

Stoisko Sosnowieckich Wodociągów cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy odwiedzili targi  HydroSilesia – Właśnie z  myślą o szkołach przygotowaliśmy nasze edukacyjne stoisko.  Pokazaliśmy pracę oczyszczalni ścieków Zagórze. Na monitorze można było zobaczyć pracę poszczególnych obiektów technologicznych oczyszczalni, urządzeń i układów pomiarowych. Co ciekawe, system przedstawiał bieżącą pracę urządzeń (widoczne były cykle pracy urządzeń oraz aktualne pomiary) – wyjaśnia Maciej Gryboś z Sosnowieckich Wodociągów.

Inne ciekawostki, które czekały na osoby odwiedzające stoisko to prezentacja w skali mikro elementów związanych z pracą oczyszczalni ściekówm.in.: dysk do napowietrzania ścieków, osad czynny w fazie sedymentacji, w fazie mieszania. – Pokazaliśmy też jak wygląda ściek surowy dopływający do oczyszczalni i jak on wygląda po oczyszczeniu. Przygotowaliśmy też materiały informacyjne, które pokazywały co się dzieje z brudną wodą po myciu lub spłukaniu w toalecie – tłumaczy Maciej Gryboś.

Sosnowieckie Wodociągi nie zapomniały o dzieciach, które mogły również poznać tajniki prowadzenia badań laboratoryjnych wody i ścieków. Na najmłodszych czekał pokaz działania spektrofotometru, pH-metru i wagi analitycznej oraz prezentacja szkła laboratoryjnego (kolby miarowe, cylindry, zlewki, pipety szklane i automatyczne, eksykator, naczynka wagowe). Mogły również obserwować przez mikroskop lub na wyświetlanych filmach mikroorganizmy osadu czynnego z reaktora biologicznego oczyszczalni ścieków. – Bardzo nam zależało, żeby dzieci przez zabawę mogły poznać dobre nawyki związane z wykorzystaniem wody w gospodarstwie domowym – kończy Gryboś.

hydro1 hydro1 hydro1 hydro1 hydro1 hydro1