Ruszyła przebudowa sieci przy ul. Będzińskiej

7 listopada, rozpoczęła się przebudowa wodociągu przy ulicy Będzińskiej. To już kolejna inwestycja Sosnowieckich Wodociągów, która wystartowała w ostatnich tygodniach, a kolejne jeszcze przed nami.
 
Prace będą toczyły się na dwóch fragmentach wzdłuż ulicy Będzińskiej. Pierwszy odcinek to obszar od ulicy Suchej do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Barbary, drugi znajduje się po drugiej stronie ulicy i dotyczy fragmentu od ulicy Szpaków do Elektrociepłowni Będzin. – Większość inwestycji będzie prowadzona za pomocą przewiertów, aby nie przeszkadzać mieszkańcom. Nie przewidujemy utrudnień na samej ulicy Będzińskiej – wyjaśnia Magdalena Pochwalska, prezes Sosnowieckich Wodociągów. Koszt inwestycji, która potrwa do maja 2018 roku wynosi 1,6 mln zł.Oprócz inwestycji w ciągu ul. Będzińskiej, Sosnowieckie Wodociągi w ostatnim czasie rozpoczęły prace związane z budową kolejnych odcinków sieci wod-kan na terenie miasta. Chodzi o roboty związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przebudową sieci wodociągowej w ul. Dobrzańskiego w Sosnowcu oraz budowę sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Kraszewskiego, a także w ciągu ul. Łukasińskiego, Kolbego, Puszkina, Granicznej i Sebyły.

Trzecim zadaniem realizowanym przez Sosnowieckie Wodociągi jest budowa3,6 km sieci wodociągowej w ul. Tuwima -  od ul. Wojska Polskiego do ul. Długiej oraz w ul. Plażowej. Koszt tych trzech zadań to ponad 4,5 mln zł.

Wkrótce ruszą prace związane z przebudową sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji ogólnospławnej w ulicach Niepodległości, Piwnika-Ponurego, Wierzbowej, Narcyzów, Lotników, Zillingera oraz Szczecińskiej.