Osiedle Rudna też z nową siecią

W ciągu kilku dni ruszy warta 7,5 mln zł przebudowa sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji ogólnospławnej na terenie miasta Sosnowca w ulicy Niepodległości, Piwnika-Ponurego, Wierzbowej, Narcyzów, Lotników, Zillingera oraz Szczecińskiej. Plac budowy został już przekazany wykonawcy.
 
Przebudowa dotyczy 3,3 km sieci kanalizacyjnej, która powstała w tym rejonie na początku lat 50-tych, później była modernizowana. Inwestycja uwzględnia również budowę blisko 3 km nowej sieci wodociągowej. W tej chwili wykonawca wyznacza przebieg nowej sieci wodociągowej oraz kanalizacji ogólnospławnej. Po tym etapie zaczną się już wykopy.

 


Oprócz infrastruktury wod-kan, po zakończeniu robót mieszkańcy będą mogli cieszyć się z nowej drogi oraz chodnika na całej długości ulicy Szczecińskiej, Piwnika Ponurego, oraz Placu Zillingera. Podobnie będzie z liczącą niemal kilometr ulicą Niepodległości, która na całej długości będzie miała nowy asfalt, a także chodnik. To zadanie Sosnowieckie Wodociągi wykonają wspólnie z miastem. Nowa nawierzchnia pojawi się także w ciągu ulicy Narcyzów.

Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2018 roku.