Inwestycji kanalizacyjnych ciąg dalszy. Kolejne przyłączenia do sieci w Ostrowach Górniczych

Sosnowieckie Wodociągi zaktualizowały wieloletni plan rozwoju i modernizacji. Wśród nowych zadań znalazła się budowa kolejnych odcinków sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Ostrowach Górniczych. Tym samym kolejna grupa mieszkańców będzie mogła zrezygnować z bezodpływowych zbiorników na ścieki.


Sosnowieckie Wodociągi w ostatnich miesiącach intensywnie pracowały w ciągu ulicy Armii Krajowej, gdzie wielkimi krokami zbliża się do końca budowa ponad 1,5 km sieci kanalizacyjnej i ponad 2,5 km sieci wodociągowej.


Zgodnie z aktualizacją Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Urządzeń Kanalizacyjnych Sosnowieckie Wodociągi planują kilka kolejnych zadań. Już w tym roku rozpoczną się prace związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej w ciągu ulicy Starzyńskiego (od ul. Armii Krajowej do ul. Metalowej), Juliuszowskiej (na odcinku pomiędzy budynkami o nr 7 – 33 - przebudowa przyłączy wodociągowych wraz z budową kanalizacji sanitarnej). Powstanie również kanalizacja na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Bocznej.
 
Do końca 2022 zmieni swoje oblicze również kolejny fragment ulicy Starzyńskiego (od Metalowej do Gałczyńskiego ), a także ulica: Klubowa, przy której powstanie sieć kanalizacyjna.
 
Na liście rezerwowej sosnowieckiej spółki są jeszcze dwa inne projekty związane z Ostrowami Górniczymi. Chodzi o budowę sieci kanalizacyjnej wzdłuż Starzyńskiego (od Gałczyńskiego do Limbowej ), Gałczyńskiego, Poniatowskiego, Orzeszkowej, Limbowej, Maczkowskiej do ul. Feliks oraz odcinek ul. Niecałej. Drugie zadanie to budowa sieci przy ul. Górnej, Juliuszowskiej (od Górnej do Bocznej ) i odcinek ul. Feliks-boczna o długości ok. 1,3 km . Realizacja tych projektów możliwa będzie po uzyskaniu funduszy.
 
Wszędzie tam, gdzie inwestycje Sosnowieckich Wodociągów prowadzone będą w ulicy, po zakończeniu prac pojawi się nowa nawierzchnia.
 
O planowanych inwestycjach wiedzą już mieszkańcy Ostrów Górniczych, z którymi 19 lutego w tej sprawie spotkali się przedstawiciele Sosnowieckich Wodociągów, przedstawiając szczegółowy zakres inwestycji w dzielnicy oraz wyjaśnili specyfikę prowadzenia robót budowlanych. Ważnym tematem spotkania było wyjaśnienie procedury związanej z przyłączaniem  nowych odbiorców do powstającej sieci kanalizacyjnej.