Sosnowiec Fun Festiwal przed nami

Po tygodniu dziecka przychodzi czas na Sosnowiec Fun Festiwal – czyli trzydniową, największą imprezę muzyczną w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego.


Szykuje się fantastyczna pogoda, dlatego Sosnowieckie Wodociągi postarały się o niespodziankę dla uczestników. Przez trzy dni festiwalu od 1 do 3 czerwca w Parku Sieleckim na miłośników muzyki będzie czekał saturator z którego w godzinach od 12.00 do 20.00 będzie serwowana darmowa woda z sokiem.

Poniżej program Dni Sosnowca:

1 czerwca (piątek)

18.40 Prezesura

19.30 MROZU
Łukasz Mróz. Muzyk, kompozytor, autor tekstów i producent. Jego muzyka to niezwykła mieszanka popu, r’n’b, soulu oraz nowych brzmień. Jego debiut przypadł na 2009 rok, kiedy wydał płytę "Miliony monet". Na swoim koncie ma już w sumie 4 płyty, a ostatnia ukazała się na początku 2017 roku. Mrozu był wielokrotnie nominowany i nagradzany. Do tej pory zdobył m.in. dwie statuetki Eska Music Awards.

20.50 Anna Wyszkoni
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Właścicielka czterech platynowych i trzech złotych płyt. Jej pierwszy solowy album "Pan i Pani" uzyskał status podwójnej platyny, przekraczając nakład 60 tysięcy egzemplarzy. W 2012 roku artystka wydała swój drugi autorski album pt. "Życie jest w porządku", który już po dwóch miesiącach sprzedaży otrzymał status złotej płyty, a w maju 2015 r. stał się, podobnie jak pierwszy, podwójnie platynowy. W marcu 2017 roku ukazała się płyta "Jestem tu nowa".

 

2 czerwca (sobota)

Wielka impreza w stylu lat 80 i 90, a więc coś dla tych, którzy pamiętają jeszcze teledyski w MTV, wiedzą kim jest Kapitan Tsubasa, życia uczyli się z Bravo, zbierali Tazo, NBA kojarzy im się z Michaelem Jordanem, a trzepak służył nie tylko do czyszczenia dywanów.

18.15 Fun Factory
Pop, dance, rap, techno i reggae - dzięki wybuchowej mieszance zespół Fun Factory zrobił międzynarodową karierę. Utwory "I Wanna Be With You", "Celebration" i "Don't Go Away" to tylko część hitów przy których bawiliśmy się w latach dziewięćdziesiątych. Fun Factory wraca w oryginalnym składzie!

19.30 Bad Boys Blue
Międzynarodowy zespół śpiewający muzykę pop i eurodisco utworzony w Kolonii. Jego historia rozpoczyna się w 1984, kiedy to założyciele wytwórni Coconut Records – Tony Hendrik i Karin van Haaren postanowili stworzyć nowy muzyczny projekt. Zespół nagrał wiele znanych hitów, jak: „You're a Woman” i „Pretty Young Girl”.

20.45 LOONAofficial
Właściwie Marie-Jose van der Kolk – holenderska piosenkarka, śpiewająca po hiszpańsku, francusku, niemiecku i angielsku. Na scenie zaistniała dzięki współpracy z DJ Sammy. W Polsce znana głównie z przeboju "Bailando", który ukazał się w 1998 roku, ale nie tylko: "Hijo De La Luna", "Mamboleo" były hitami niejednej szkolnej dyskoteki.

 

3 czerwca (niedziela)

To będzie dzień, kiedy zapalniczki pójdą w górę, bowiem w Parku Sieleckim wybrzmią największe polskie ballady, a także rockowe przeboje ostatnich 40 lat, a wszystko za sprawą jednego, legendarnego zespołu. Królowie polskie rocka przyjeżdżają do Sosnowca.

Startujemy o 18 występami sosnowieckich artystów

20.00 Perfect
Polski zespół rockowy, istniejący na rynku muzycznym od 1980 roku. Ogromną popularnością cieszył się już praktycznie od początku swojej działalności. Z tego okresu pochodzą największe przeboje grupy: „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, „Ale wkoło jest wesoło”, „Niewiele ci mogę dać”, „Autobiografia”. Po kilkuletniej przerwie, w 1993 roku zespół reaktywował się i działa do dziś odnosząc kolejne sukcesy z niezwykle charyzmatyczny Grzegorzem Markowskim na czele.

618