Święto Policji

W sobotę 21 lipca sosnowiecka Policja obchodziła swoje święto. Wspólna impreza organizowana przez Komendę Miejską Policji w Sosnowcu oraz Urząd Miejski w Sosnowcu odbyła się na terenie Stawików. Ochłodę wszystkim zgromadzonym zapewniały Sosnowieckie Wodociągi serwując wodę z firmowego saturatora.

Pierwszym akcentem święta był turniej piłkarski rozegrany na boisku do beach soccera. Wśród drużyn były m.in. ekipa Straży Miejskiej, drużyna Straży Pożarnej oraz zespoły Policji, służby więziennej i sosnowieckiego MOSiRu. Po wyrównanych bojach zwycięstwo przypadło służbie więziennej.


O godzinie 14.00 swój występ na scenie rozpoczął DJ Garbus. Wśród atrakcji festynu można było zobaczyć pokazy sztuk walki oraz pierwszej pomocy, prezentacje umiejętności psa policyjnego czy pokaz specjalistycznego sprzętu jakim dysponuje policja. Nie zapomniano o atrakcjach dla najmłodszych, na których czekały liczne zabawy: dmuchany zamek, konkursy i animacje. Już niemal tradycyjnie saturator Sosnowieckich Wodociągów cieszył się zainteresowaniem uczestników festynu.

 
policja 1 policja 2