Targi HydroSilesia

Już niemal tradycją Sosnowieckich Wodociągów jest udział w Targach Urządzeń i Technologii Branży Wodociągowo-Kanalizacyjnej HydroSilesia, które odbywają się na terenie centrum wystawienniczego Expo Silesia w Sosnowcu.

Październikowe targi to spotkanie przedstawicieli szeroko rozumianej branży gospodarki wodnej i ściekowej w południowej Polsce. Dzięki sprawdzonej formule będącej połączeniem cyklu konferencji, debat, spotkań, a także wystawy,  Forum HydroSilesia od blisko 10-ciu lat cieszy się zainteresowaniem zarówno wystawców, jak i przedstawicieli branży wodociągowo-kanalizacyjnej, melioracyjnej i przeciwpowodziowej.


W ramach Forum omawiane były aktualne zagadnienie nurtujące przedstawicieli branży gospodarki wodnej i ściekowej. Wydarzenia zgromadziło wielu uczestników, reprezentujących najważniejsze instytucje krajowe odpowiedzialne za sektor wodociągowo-kanalizacyjny i wód opadowych.
Oprócz udziału w spotkaniach specjalistów, Sosnowieckie Wodociągi wspólnie z Katowickimi Wodociągami oraz Górnośląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów przygotowały mające ponad 100-metrów kwadratowych stoisko wystawiennicze, które cieszyło się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród uczniów szkół . – Przygotowaliśmy kilka ciekawostek naukowych i edukacyjnych związanych z pracą oczyszczalni ścieków w tym wystawę fotograficzną przybliżającą poszczególne procesy technologiczne. Nie zabrakło również naszego filmu animowanego „Gang Szczurzaków” czyli akcji edukacyjnej na temat, jak ważne jest aby nie wrzucać odpadków jedzenia do kanalizacji i tym samym nie zwiększać problemu obecności szczurów w sieci kanalizacyjnej – wyjaśnia Maciej Gryboś z Sosnowieckich Wodociągów. Zainteresowanie udziałem w lekcjach było ogromne, bowiem już kilka tygodni przed targami zabrakło wolnych miejsc dla chętnych do uczestnictwa w zajęciach.

To nie wszystkie ciekawostki, jakie czekały na odwiedzających stoisko Sosnowieckich Wodociągów. Z dziedziny badań laboratoryjnych wody i ścieków pracownicy zaprezentowali pokaz działania pH-metru i wagi analitycznej oraz prezentację szkła laboratoryjnego (kolby miarowe, cylindry, zlewki, pipety szklane i automatyczne, eksykator, naczynka wagowe, aparat Soxhleta, chłodnica kulowa z kolbą, lejki, moździerz). Uczniowie mogli również obserwować przez mikroskop lub na wyświetlanych filmach mikroorganizmy osadu czynnego z reaktora biologicznego oczyszczalni ścieków.

01 01 01 01 01