Saturator Sosnowieckich Wodociągów bohaterem mediów

Prawdziwą furorę robi w ostatnich dniach saturator należący do Sosnowieckich Wodociągów. Urządzenie było bohaterem stacji telewizyjnych TVN24, TVP, TVS oraz radiowych RMF FM, Radio ZET, Radio Piekary, Radia Złote Przeboje Radia Katowice oraz prasy w tym Gazety Wyborczej, Twojego Zagłębia.

Wszystko za sprawą temperatur, które w ostatnich dniach przekroczyły ponad 30 stopni. Z tego powodu Sosnowieckie Wodociągi postanowiły, że saturator będzie zapewniał świeżą dostawę wody dla wszystkich, którzy będą przechodzić przez Plac Stulecia w centrum Sosnowca.

Saturator po raz pierwszy na Palcu Stulecia pojawił się we wtorek 11 czerwca o godzinie 10.00. W kolejnych dniach urządzenie czekało godzinach od 10.00 do 18.00. Znane z poprzedniej epoki urządzenie będzie również dbać o zdrowie mieszkańców w niedzielę 16 czerwca w czasie uroczystości Dzień Wolności i Solidarności na Placu Papieskim w Zagórzu. W przypadku kolejnych dni z wysokimi temperaturami saturator znów może wrócić na Plac Stulecia.

Przypomnijmy, że Sosnowieckie Wodociągi zadbały również o ustawienie pięciu kurtyn wodnych w dwóch parkach oraz w okolicy centrum miasta.

Saturator Sosnowieckich Wodociągów już na stałe wpisał się w pejzaż sosnowieckich imprez miejskich i festynów. Urządzenie przez trzy dni dostarczało wodę w czasie Sosnowiec Fan Festiwalu, który odbywał się od 7 do 9 czerwca w Parku Sieleckim. W tym czasie wydano ponad 3 tysiące porcji wody oraz zużyto 45 litrów soku.