Miasto rozdaje darmowe maseczki

22 stałe i kilkanaście mobilnych punktów. Od piątku Miasto rozpoczyna kolejną podczas pandemii akcję rozdawania darmowych maseczek wśród mieszkańców Sosnowca. Do sosnowiczan trafi blisko 800 tysięcy maseczek.
 
Mobilne punkt wystartują już w piątek 9 kwietnia. Strażnicy Miejscy oraz  Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej Sosnowiec Cieśle będą czekali na mieszkańców m.in.: przy ulicy Baczyńskiego, Słonecznej, Saturnowskiej, Podjazdowej, Moniuszki, Hallera, Lotników, Żytniej i Będzińskiej. –  Bardzo proszę o dokładnie sprawdzenie lokalizacji i godziny w której mobilne punkty będą dostępne. Mobilne punkty będą działały również w sobotę – podkreśla  Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
 

Do osób potrzebujących, o ograniczonej mobilności, będą starać się dotrzeć pracownicy sosnowieckiego MOPS-u. Stałe punkty będą głownie działały od poniedziałku do piątku, ale są też takie w których będzie można odebrać maseczkę w sobotę. Maseczki trafiły do Sosnowca z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i będą rozdawane do wyczerpania zapasów.

PUNKTY WYDAWANIA MASECZEK

maseczki