• 32 292 55 90-92
  • 32 364 43 00
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności Sosnowieckich Wodociągów S.A.

Wodociągi i miasto łączą siły w Ostrowach Górniczych

W Ostrowach Górniczych trwa budowa kanału tłocznego, który jest pierwszym i najważniejszym elementem inwestycji kanalizacyjnej dla całej dzielnicy. To właśnie ten kolektor będzie odpowiedzialny za odprowadzenie ścieków. W tym etapie budowana jest również kanalizacja sanitarna wzdłuż ulicy Maczkowskiej. Za tą część prac odpowiadają Sosnowieckie Wodociągi.


Lepsza woda i ciśnienie w rejonie ulicy Lenartowicza

Szybko i sprawnie – tak wyglądała budowa i przebudowa sieci wodociągowej oraz budowa kontenerowej stacji hydroforowej w rejonie ulicy Lenartowicza.

Nowa sieć wodociągowa powstała od alei Wolności do budynku numer 104 przy ul. Lenartowicza. Prawie 800 metrów sieci wraz z przyłączami pozwoliło na poprawę jakości dostarczanej wody. Równie ważnym elementem poprawiającym komfort mieszkańców była budowa nowej stacji hydroforowej. Dzięki niej mieszkańcy ostatnich pięter bloków mają lepsze ciśnienie wody w swoich mieszkaniach.

Inwestycja realizowana była od lipca 2023 r. i zakończyła się w kwietniu 2024 roku. Koszt prac wyniósł 2,1 mln zł.

Maczkowska SW 1

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w ul. Schonów

Powoli dobiega końca budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie byłej przędzalni czesankowej „Intertex”.  Do końca wakacji 350 metrów sieci wodociągowej oraz prawie kilometr sieci kanalizacyjnej wraz przyłączami powinna zostać udostępniona mieszkańcom i przedsiębiorcom. Nowa, wydajniejsza infrastruktura to niezwykle ważna inwestycja dająca dużą szanse na rozwój przedsiębiorstw działających w tym rejonie.

Wykonawcą wartych 2,6 mln zł prac jest firma PRUIM z Gliwic.

Maczkowska SW 1

Pięknie na ulicy Pięknej

Kilkuset mieszkańców ulicy Pięknej w Zagórzu cieszy się już z lepszej jakości dostarczanej wody. To efekt zakończonych w listopadzie 2023 roku prac dotyczących budowy sieci wodociągowej i sieci kanalizacyjnej przy ul. Pięknej od numeru 4 do nr 12.

Robotami objęty był ponad półkilometrowy odcinek sieci wodociągowej wraz z przyłączami oraz prawie 300 metrowy fragment sieci kanalizacyjnej grawitacyjnej wraz z przyłączami. Poprawiła się również infrastruktura wokół budynków, Dzięki dobrej współpracy oraz skoordynowaniu prac ze spółdzielnią mieszkaniową „Zagórze”, mieszkańcy korzystają z wyremontowanych chodników oraz nowego asfaltu.

Koszt robót zamknął się w kwocie 640 tys. zł.

Maczkowska SW 1Maczkowska SW 1Maczkowska SW 1

Nowa kanalizacja na ul. Zaruskiego.

Milion złotych przeznaczyły Sosnowieckie Wodociągi na budowę ponad 600 metrów sieci kanalizacyjnej wzdłuż ulicy Zaruskiego. To niezwykle ważna inwestycja, która została zrealizowana tuż przy niedawno oddanym do użytku Zagłębiowskim Parku Sportowym w którego skład wchodzą nowoczesna hala sportowa, stadion oraz kryte lodowisko.

Prace wykonane na zlecenie Sosnowieckich Wodociągów pozwoliły na przejście do kolejnego etapu robót za które odpowiada już miasto, a mianowicie przebudowę ulicy Zaruskiego wraz z budową rond. Taka kompleksowa realizacja prac daje gwarancje, że w najbliższych latach na tym odcinku nie będzie już żadnych utrudnień w ruchu samochodów i pieszych.

Koszt inwestycji: 1,05 mln zł.

Maczkowska SW 1

Wszystkie dzieci nasze są

Dziś mieliśmy niesamowitą przyjemność być częścią czegoś naprawdę wyjątkowego! Pracownicy sosnowieckich wodociągów dołączyli do akcji bicia rekordu na największą ilość osób śpiewających piosenkę "Wszystkie dzieci nasze są". 

Wesołych Świąt

Życzymy Państwu, aby Święta Wielkanocne

przyniosły radość oraz wzajmeną życzliwość.

Niech ten szczególny okres będzie czasem zadumy,

wyciszenia, wypoczynku i prawdziwej radości.

Serdeczne życzenia pięknych, słonecznych i wiosennych Świąt

 

składają

Zarząd i Pracownicy
Sosnowieckich Wodociągów S.A.


Konkurs plastyczny

Czy wiesz, ile wody potrzeba do wyprodukowania …?

151 uczniów z 23 szkół zmierzyło się z wyzwaniem Sosnowieckich Wodociągów i wzięło udział w konkursie plastycznym „Czy wiesz, ile wody potrzeba do wyprodukowania …?”, czyli ile litrów wody trzeba zużyć by wyprodukować koszulkę, a ile potrzeba do wyprodukowania kilograma wołowiny czy warzyw?


Zabezpieczenie instalacji w okresie zimowym

W związku z okresem zimowym oraz prognozowanym spadkiem temperatur, zwracamy  się do wszystkich właścicieli i administratorów budynków i obiektów na terenie Sosnowca o wykonanie przeglądu wewnętrznej instalacji wodociągowej i zabezpieczenie jej przed zamarznięciem, w szczególności:


Zgłoś awarię

994 - Całodobowe pogotowie wodociągowo-kanalizacyjne

Dyspozytor:

tel/fax. 32 292 51 98
tel. 32 364 43 59

 

Zaloguj się do e-BOK

 

Dane adresowe

Sosnowieckie Wodociągi S.A.

ul. Ostrogórska 43, 41-200 Sosnowiec

tel. 32 292 55 90-92, 32 364 43 00
fax: 32 292 46 38


sekretariat@sosnowieckiewodociagi.pl
https://www.sosnowieckiewodociagi.pl

 

Obsługa Klienta

Godziny pracy:
poniedziałek: 7:00 - 17:00,
wtorek-piątek: 7:00 - 15:00,

Numery telefonów:
odbiorcy indywidualni:
32 36 44 323, 32 36 44 324
odbiorcy uspołecznieni:
32 36 44 392, 32 36 44 314
umowy: 32 36 44 319

© 2024 Sosnowieckie Wodociągi S.A.