• 32 292 55 90-92
  • 32 364 43 00
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności Sosnowieckich Wodociągów S.A.

Wesołych Świąt

Życzymy Państwu, aby Święta Wielkanocne

przyniosły radość oraz wzajmeną życzliwość.

Niech ten szczególny okres będzie czasem zadumy,

wyciszenia, wypoczynku i prawdziwej radości.

Serdeczne życzenia pięknych, słonecznych i wiosennych Świąt

 

składają

Zarząd i Pracownicy
Sosnowieckich Wodociągów S.A.


Konkurs plastyczny

Czy wiesz, ile wody potrzeba do wyprodukowania …?

151 uczniów z 23 szkół zmierzyło się z wyzwaniem Sosnowieckich Wodociągów i wzięło udział w konkursie plastycznym „Czy wiesz, ile wody potrzeba do wyprodukowania …?”, czyli ile litrów wody trzeba zużyć by wyprodukować koszulkę, a ile potrzeba do wyprodukowania kilograma wołowiny czy warzyw?


Zabezpieczenie instalacji w okresie zimowym

W związku z okresem zimowym oraz prognozowanym spadkiem temperatur, zwracamy  się do wszystkich właścicieli i administratorów budynków i obiektów na terenie Sosnowca o wykonanie przeglądu wewnętrznej instalacji wodociągowej i zabezpieczenie jej przed zamarznięciem, w szczególności:


Konkurs plastyczny

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów sosnowieckich szkół podstawowych do udziału w naszym konkursie plastycznym pt. „Czy wiesz, ile wody potrzeba do wyprodukowania…?”

Celem konkursu jest stworzenie komiksu, który będzie wspierać działalność edukacyjno-informacyjną Sosnowieckich Wodociągów.

Laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a każda szkoła, której uczniowie zajęli I, II oraz III miejsce, otrzymają nagrodę w postaci fontanny wody pitnej.

Zgłoszenia można nadsyłać bądź dostarczać do siedziby spółki do 17 listopada 2023 r.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE! RYSUJ KOMIKS I POZNAJ WAŻNOŚĆ KAŻDEJ KROPLI! 😊

konkurs plakat

*Regulamin konkursu

* załącznik nr 1

* załącznik nr 2

* załącznik nr 3

 


Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych – ogłoszenie

Zgodnie z art. 38 pkt. 3 Regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych - Sosnowieckie Wodociągi S.A. zawiadamiają osoby uprawnione do korzystania ze świadczeń z ZFŚS, w szczególności emerytów i rencistów będących byłymi pracownikami, iż w dniu 16.06.2023r odbędzie się Piknik o charakterze sportowo rekreacyjnym. 


Nowa sieć

Dzień został ustanowiony w 1992 r. po konferencji w Rio de Janeiro, decyzją Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Ideą obchodów Światowego Dnia Wody jest uświadomienie społeczeństwom krajów członkowskich ONZ problemów związanych z brakiem dostępu do wody pitnej oraz wpływu wody na prawidłowy rozwój społeczny i gospodarczy.

Światowy Dzień Wody obchodzony jest co roku w dniu 22 marca. Regularne dostawy wody pitnej są jedną z najbardziej podstawowych potrzeb człowieka, a podczas kryzysów humanitarnych stają się warunkiem przeżycia. Woda ma także zasadnicze znaczenie dla zdrowia (bezpośrednio i pośrednio poprzez higienę) oraz bezpieczeństwa żywności.


Nowa sieć na ulicy Kukułek

Rejon ulicy Kukułek to w tej chwili najszybciej rozwijająca się cześć miasta. W ślad za nowym budownictwem mieszkaniowym, a także rozwojem firm Sosnowieckie Wodociągi dbają, by z odpowiednim wyprzedzeniem rozwijać sieć. Z tego powodu w rejonie ul. Kukułek (od budynku nr 42A do budynku 48, z uwzględnieniem m. in. budynku nr 50 B oraz w ulicy bocznej, od budynku nr 42J do włączenia do sieci w sąsiedztwie ogródków działkowych przy ul. Kombajnistów) trwa budowa sieci wodociągowej. Co ważne prace w żaden sposób nie będą ingerowały w zakończoną kilka miesięcy temu przebudowę ul. Kukułek.

Łączna długość przewidzianej do budowy sieci wraz z przyłączami to ok 1,3 km. Koszt prac prowadzonych na zlecenie Sosnowieckich Wodociągów przez Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów z Gliwic wyniesie blisko 1,3 mln zł. Koniec planowany jest na lipiec 2023 r.


Zabezpieczenie instalacji w okresie zimowym

Jest nam miło poinformować, że nasza firma zajęła VI miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji za rok 2023r. organizowanym przez Strefę Gospodarki Dziennika Gazety Prawnej.

W tym zaszczytnym gronie znaleźliśmy się po raz pierwszy i od razu na wysokim VI miejscu, czujemy się bardzo wyróżnieni, tym bardziej, że w rankingu brało udział 86 przedsiębiorstw z branży wodociągowo – kanalizacyjnej.

Wynik ten to zasługa całej naszej załogi.
https://strefa-gospodarki.pl/.../wodociagi-wysoki.../


Zgłoś awarię

994 - Całodobowe pogotowie wodociągowo-kanalizacyjne

Dyspozytor:

tel/fax. 32 292 51 98
tel. 32 364 43 59

 

Zaloguj się do e-BOK

 

Dane adresowe

Sosnowieckie Wodociągi S.A.

ul. Ostrogórska 43, 41-200 Sosnowiec

tel. 32 292 55 90-92, 32 364 43 00
fax: 32 292 46 38


sekretariat@sosnowieckiewodociagi.pl
https://www.sosnowieckiewodociagi.pl

 

Obsługa Klienta

Godziny pracy:
poniedziałek: 7:00 - 17:00,
wtorek-piątek: 7:00 - 15:00,

Numery telefonów:
odbiorcy indywidualni:
32 36 44 323, 32 36 44 324
odbiorcy uspołecznieni:
32 36 44 392, 32 36 44 314
umowy: 32 36 44 319

© 2024 Sosnowieckie Wodociągi S.A.